Kryeziu: Arbëria nuk e meriton pozitën ku gjendet! Gjilani po kalon formë jo të mirë

Futboll

Kryeziu: Arbëria nuk e meriton pozitën ku gjendet! Gjilani po kalon formë jo të mirë

Nga: Kemajl Goca Më: 4 mars 2021 Në ora: 21:27
Kryeziu: Arbëria nuk e meriton pozitën ku gjendet! Gjilani po kalon formë jo të mirë

Arbëria nga Dobraja e Madhe është para sfidave të mëdha në elitën e futbollit të Kosovës. 

Kjo skuadër tash për tash është në vend të tetë me 25 pikë pas 22 jave të zhvilluara. 

Futbollisti Almir Kryeziu tha se Arbëria nuk e meriton pozitën ku gjendet aktualisht.

“Nuk mendoj që Arbëria e meriton at pozitë që është, me ndeshjet që kemi tregu meritojmë të jemi me lart në tabelë”, tha Kryeziu për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

Arbëria është para sfidës me Gjilanin, ku i sheh përparësitë?

“Ndoshta Gjilani po kalon në një formë jo të mirë dhe mendoj që do ta shfrytëzojmë në maksimum e t’i marrim 3 pikë”, thotë

Kryeziu. Sulmuesi i krahut të majtë beson e shpreson se me angazhim e lojëra të mira do të arrijnë të ngritën me lart në tabelë. Të shtunën në orën 13.00 do të takohen Gjilani – Arbërinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat