Barcelona me të ardhme të sigurt, gjashtë talentët që po shkëlqejnë këtë edicion

Futboll

Barcelona me të ardhme të sigurt, gjashtë talentët që po shkëlqejnë këtë edicion

Më: 7 mars 2021 Në ora: 00:01
Foto ilustrim

Ronald Koeman ka një reputacion për të rritur talentë të mëdhenj futbolli. Trajneri holandez ka ndihmuar në fillimin e karrierës si Zlatan Ibrahimovic, Juan Mata, Virgil van Dijk dhe Sadio Mane.

Tani, te Barcelona, ai po formon një brez të ri talentesh, shumica e të cilave u bë brenda mureve të akademisë së klubit.

Ansu Fati, Riqui Puig, Ronald Araujo, Oscar Mingueza, Ilaix Moriba e Pedri, kanë impresionuar gjatë këtij edicioni.

Janë gjashtë talentë që mund të formojnë thelbin e ekipit të Barcelonës për dekadën e ardhshme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat