Klopp i fajëson sulmuesit, por a flet për Xherdan Shaqirin?

Futboll

Klopp i fajëson sulmuesit, por a flet për Xherdan Shaqirin?

Më: 7 mars 2021 Në ora: 22:02
Klopp i fajëson sulmuesit, por a flet për Xherdan Shaqirin?

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka pranuar se skuadra e tij po përballet me probleme serioze në sulm, pas humbjes 1:0 kundër Fulham në Premierligë të dielën.

Disfata e sotme, e cila ishte e gjashta radhazi në Anfield, po ashtu ia zbeh shpresat Liverpoolit për të përfunduar në top katërshe të Premierligës.

Asnjëherë në historinë e vet Liverpooli nuk i kishte humbur më shumë se katër ndeshje radhazi në shtëpi.

Klopp, skuadra e të cilit është goditur rëndë nga lëndimet e shumta këtë sezon, e ka drejtuar gishtin e fajësimit kah sulmuesit e tij, megjithatë.

“Kishim raste kur kemi mundur të shtronim ndikim në ndeshje. Për ne ishte goditje e rëndë fakti që pranuam gol pak para përfundimit të pjesës së parë. Tentuam të reagojmë. Në fund të fundit ne nuk po shënojmë gola dhe ky është problemi i madh”, tha Klopp pas ndeshjes.

“Fulham të shkakton probleme, është e qartë. Ata po kalojnë në çast të mirë, janë ekip i mirë. Të gjitha pajtohemi se një ekip si ky duhet të qëndrojnë në Premierligë”, shtoi ai. Në fakt Klopp nuk flet me emra, nuk e për mend as Mohamed Salah, as Xherdan Shaqirin, që sot luajti standard. 

Kjo ishte ndeshja e tetë pa fitore në Anfield për Liverpooli, pasi barazoi me West Brom dhe Manchester United para se të humbiste radhazi kundër Burnley, Brighton, Manchester City, Everton, Chelsea dhe tani Fulham.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat