Asnjë skuadër italiane në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Futboll

Asnjë skuadër italiane në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Më: 18 mars 2021 Në ora: 08:48
Cristiano Ronaldo

Kjo është vetëm hera e gjashtë në historinë e Ligës së Kampionëve që nuk ka skuadra italiane në çerekfinale.

Juventus u eliminua nga FC Porto, Atalanta humbi ndaj Real Madrid dhe Lazio nuk mund t’i bëjë ballë Bayern Munchen.

Interi kishte përfunduar në fund të grupit të tyre dhe ishin diskualifikuar nga gara në akoma pa filluar faza e 16-tës e finales.

Vitet e tjera kur nuk kishte pasur një skuadër italiane të kualifikuar në çerekfinale, janë vitet: 2000-01, 2001-02, 2008-09, 2013-14 dhe 2015-16.

Chelsea, Manchester City, Liverpool, Bayern Munchen, Borussia Dortmund, Real Madrid, PSG dhe FC Porto janë çerekfinalistët e këtij sezoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat