​Vjen vendimi nga Serie-A, ja kur zhvillohen ndeshje Inter – Sassuolo dhe Juventus - Napoli

Futboll

​Vjen vendimi nga Serie-A, ja kur zhvillohen ndeshje Inter – Sassuolo dhe Juventus - Napoli

Më: 24 mars 2021 Në ora: 16:49
Foto ilustrim

Inter-Sassuolo do të luhet më 7 Prill në ora 18.45, në të njëjtën kohë me ndeshjen tjetër Juventus-Napoli, ka njoftuar sot Lega Calcio.

Ndeshja duhej të luhej të shtunën e kaluar, por ajo u shty pasi katër lojtarë të Interit ishin testuar pozitivisht për COVID-19.

Lega Serie A ka konfirmuar se ndeshja e planifikuar nga java 28 do të luhet më 7 Prill, njëkohësisht me Juventus – Napoli.

Ndeshja midis “Bianconerëve” dhe “Azzurrëve” është ndeshja e ri-planifikuar nga java tretë.

Napoli nuk kishte udhëtuar në Torino me dy lojtarë pozitivë me Covid.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat