Ish-sulmuesi i famshëm i habit të gjithë, rikthehet në fushë në moshën 39 vjeçare

Futboll

Ish-sulmuesi i famshëm i habit të gjithë, rikthehet në fushë në moshën 39 vjeçare

Më: 14 prill 2021 Në ora: 17:35
Ish-sulmuesi i famshëm i habit të gjithë, rikthehet në fushë në moshën 39 vjeçare

Ish-sulmuesi i famshëm i habit të gjithë, rikthehet në fushë në moshën 39 vjeçare. Ja ku do të luajë sezonin tjetër

Ish-sulmuesi francez, Xhibril Sise pas një karriere të suksesshme në Europë, ka vendosur t’i surprizojë të gjithë duke u rikthyer në futbollin e luajtur në moshën 39 vjeçare.

Sise është transferuar të luajë në kampionatin amerikan të futbollit, tek skuadra e Panathinaikos Çikago.

39 vjeçari ka luajtur si sulmues i grekëve të Panathinaikosit në vitet 2009-2011, dhe pronarët e Çikagos e kanë menduar si një rikthim të tij në skuadër, por kësaj radhe në Amerikën e largët.

Karriera e Sise në futbollin europian është shumë e pasur, ku është aktivizuar tek skuadra si Liverpuli, Marseja, Panathinaikos dhe Lacio, dhe ka arritur të shënojë 272 gola gjatë gjithë karrierës së tij.

Për herë të fundit Sise u aktivizua tek skuadra e Yerdon Sport në nivelin e tretë zviceran, ku arriti të shënojë plot 24 gola në 28 ndeshje në sezonin 2017-2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat