A do të paraqitet Xhaka?

Futboll

A do të paraqitet Xhaka?

Më: 15 prill 2021 Në ora: 11:17
A do të paraqitet Xhaka?

Slavia Prague dhe Arsenali zhvillojnë sonte ndeshjen e kthimit të fazës çerekfinale në Ligën e Evropës.

Ende gjithçka është e hapur, pasi që ndeshja e parë e zhvilluar në “Emirates Stadium” përfundoi baras, 1-1.

“Topçinjtë” do të kërkojnë sonte fitore për të vazhduar kështu rrugëtimin e tyre në këtë garë, teksa skuadra çeke luan për të shkaktuar befasinë e radhës.

David Luiz e Kirean Tierney janë futbollistët që mungojnë sonte te skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta, kurse Pierre-Emerick Aubameyang e Martin Odegaard janë në dyshim.

Formacionet e mundshme:

Slavia Prague: Kolar; Bah, Holes, Zima, Boril; Hromada, Provod, Stanciu; Dorley, Sima, Olayinka.

Arsenal: Leno; Chambers, Holding, Gabriel, Cedric; Xhaka, Partey; Pepe, Ceballos, Martinelli; Lacazette.

Ndeshja Slavia Prague – Arsenal zhvillohet nga ora 21:00 në Sinobo Stadium.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat