​Chelsea synon fitore ndaj Brightonit për të kaluar në vendin e tretë, formacionet zyrtare

Futboll

​Chelsea synon fitore ndaj Brightonit për të kaluar në vendin e tretë, formacionet zyrtare

Më: 20 prill 2021 Në ora: 20:17
Chelsea

Skuadra e Chelseat do të kërkojë të kalojë në vendin e tretë në Premierligë duke e mposhtur Brightonin në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 32 të kampionatit anglez.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe “Blutë’ e Londrës që momentalisht janë në vendin e pestë me 54 pikë kërkon tri pikë të reja nga ky ballafaqim.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Zouma, Christensen, Rufiger, James, Jorginho, Mount, Alonso, Ziyech, Havertz, Pulisic

Brighton: Sanchez, White, Webster, Dunk, Bissouma, Allister, Trossard, Gross, Welbeck, Burn, Veltman

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat