Përfundon pjesa e parë në “Etihad”, Man City në avantazh ndaj Chelseat

Futboll

Përfundon pjesa e parë në “Etihad”, Man City në avantazh ndaj Chelseat

Më: 8 maj 2021 Në ora: 19:32
Foto ilustrim

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit të xhiros së 35-të të Premierligës.

Në pjesën e parë, skuadrat patën disa raste dhe zhvilluan futboll dinamik.

Timo Werner pati një rast, por goditja e tij shkoi jashtë kuadratit të portës.

Werner në fakt shënoi një gol, por ishte në pozitë jashtë loje.

Por, në fakt Man City shënoi gol përmes Raheem Sterling i cili shftyrëzoi një rast të mirë dhe shënoi gol në min 44’.

Gabriel Jesus kishte asistuar nga ana e djathtë për anglezin.

Në minutën 46′, futbollisti i ri i Chelseat, Billy Gilmour shkaktoi penalti. Por i pasaktë nga pika e bardhë u tregua Kun Aguero, i cili humbi penaltinë në min 47’+.

Rezultati i pjesës së parë, Man City 1-0 Chelsea.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat