Emiliano Martinez barazon rekordin historik të Brad Friedel në Premireligë për Aston Villën

Futboll

Emiliano Martinez barazon rekordin historik të Brad Friedel në Premireligë për Aston Villën

Më: 13 maj 2021 Në ora: 21:08
Emiliano Martinez

Emiliano Martinez ka vazhduar të mahnisë me paraqitjet e tij.

Martinez u transferua në Aston Villa nga skuadra e Arsenalit.

Martinez me formën e tij të jashtëzkaonshme këtë sezon arriti të mbajë portën e paprekur për herën e 15-të këtë sezon në ndeshjen kundër Everonit në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës.

Këtë gjë e kishte bërë vetëm ish-portieri i Tottenhamit, Brad Friedel në sezonin 2009-2010.

Atëbotë, Firedel kishte mbajtur portën e paprekur për 15 ndeshje duke vënë rekord të ri në Premierligë.

Tani, Martinez ka arritur kuotën e 15 ndeshjeve pa pësuar gol dhe ka edhe dy ndeshje për ta thyer këtë rekord.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat