Gjyqtarë nga Kosova do ta drejtojnë ndeshjen Maqedoni e Veriut – Slloveni

Futboll

Gjyqtarë nga Kosova do ta drejtojnë ndeshjen Maqedoni e Veriut – Slloveni

Më: 30 maj 2021 Në ora: 22:58
Gjyqtarë nga Kosova do ta drejtojnë ndeshjen Maqedoni e Veriut – Slloveni

Pak ditë pasi një katërshe e gjyqtarëve tanë e ndau drejtësinë në ndeshjen miqësore të kombëtareve A, Turqi – Azerbajxhan, një tjetër treshe e gjyqtarëve të Kosovës është deleguar nga UEFA.

Këtë radhë ata do ta drejtojnë ndeshjen miqësore Maqedoni e Veriut – Slloveni.

Kjo ndeshje do të zhvillohet të martën (më 1 qershor) në stadiumin “National Arena Todor Proeski” në Shkup, derisa do të drejtohet nga gjyqtari Besfort Kasumi, të cilit do t’i asistojnë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa, teksa gjyqtar i katërt do të jetë Igor Stojvevski nga Maqedonia e Veriut.

Delegimi i gjyqtarëve nga UEFA vërteton punën e mirë të Komisionit të Gjyqtarëve dhe progresin e bërë në vitet e fundit,  por edhe besueshmërinë që ka UEFA tek gjyqtarët tanë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat