Ekipi i sezonit në Premier Ligë, 2 lojtarë të Tottenhamit dhe një i Liverpoolit

Futboll

Ekipi i sezonit në Premier Ligë, 2 lojtarë të Tottenhamit dhe një i Liverpoolit

Më: 4 qershor 2021 Në ora: 23:12
Bruno Fernandes dhe Salah

Premier Liga sot ka publikuar formacionin më të mirë të sezonit të kaluar.

Në këtë formacion dominon Manchester City me 6 futbollistë.

Kurse, Manchester United ka 2 futbollistë, aq sa ka edhe Tottenham. Ndërsa, Liverpool përfaqësohet me një futbollistë.

Formacioni i sezonit: Ederson, Shaë, Dias, Stones, Cancelo, Bruno Fernandes, Ilkay Gundogan, Kevin De Bruyne, Salah, Harry Kane, Son. 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat