E rrallë: Pas 30 vitesh një lojtar i Atalantas shënon në një garë ndërkombëtare

Futboll

E rrallë: Pas 30 vitesh një lojtar i Atalantas shënon në një garë ndërkombëtare

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:26
Alexej Miranchuk

Kanë kaluar 31 vjet që kur një lojtar i Atalantas nuk ka shënuar në një garë të madhe ndërkombëtare.

Alexej Miranchuk ka shënuar sot në Euro2020 në ndeshjen mes Finlandës dhe Rusisë.

Claudio Paul Caniggia ishte lojtari i fundit i Atalantas që ka shënuar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës në Itali ’90.

Aleksei Miranchuk poashtu feston golin e tij të parë për Rusinë që nga nëntori i vitit 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat