Drenthe: E kam parë me sytë e mi sa investonte ai për veten si futbollist

Futboll

Drenthe: E kam parë me sytë e mi sa investonte ai për veten si futbollist

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 14:40
Drenthe: E kam parë me sytë e mi sa investonte ai për veten si futbollist

Nuk ka asnjë intervistë të Drenthe, që nuk lë një titull vështirë për t’u harruar.

Ne kemi dëgjuar prej tij se “në Rusi kishte vodka në autobusin e ekipit” deri te “Robinho e ktheu bodrumin e tij në Madrid në një klub nate”

. Shumë nga këto dëshmi i referohen asaj pjese jashtë futbollit të holandezit dhe asaj kohe që kaloi në Madrid.

Tani, holandezi ka folur për revistën “Voetbal International”, ku e bëri të qartë admirimin e tij për Cristianon dhe etikën e tij të punës:

“Në kulmin e moshës time, nuk bëja shumë stërvitje. 75 për qind e grupit ishte pastruar pas stërvitjes, kishte bërë dush dhe më pas shkuar direkt në shtëpi. Ronaldo ishte duke bërë një stërvitje shtesë, ndërkohë, në palestër ose me goditje dënimi.

E kam parë me sytë e mi sa investonte ai për veten si futbollist, shumë më tepër sesa lojtari mesatar”, tha Drenthe:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat