Skuadra shqiptare mposhtet nga Young Boysi, eliminohet nga Kupa e Zvicrës 

Futboll

Skuadra shqiptare mposhtet nga Young Boysi, eliminohet nga Kupa e Zvicrës 

Nga: K.Goca Më: 19 shtator 2021 Në ora: 18:31
Skuadra shqiptare mposhtet nga Young Boysi, eliminohet nga Kupa e Zvicrës 

Skuadra shqiptare Iliria Solothurn nuk ia doli në përballje me kampionin në fuqi, Young Boys, duke pësuan humbje me rezultat 7:1.

Mysafirët pa ndonjë problem fituan duke pasur parasysh edhe cilësinë që posedojnë.

Megjithatë skuadra shqiptare luftoi me mundësitë e saja dhe realizuan golin e nderit përmes Elëezit në minutën e 78-të.

Për Young Boysin shënuan: Sulejmani (15’), Kanga (29’, 42’ e 65’), Maceiras (33’), Rieder (35’) e Bürgy (44’).

Young Boys kualifikohet në të tetën e finales së Kupës së Zvicrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat