Egnantia mund Laçin/ Surprizat e Superligës, Kastrioti mund Skënderbeun

Futboll

Egnantia mund Laçin/ Surprizat e Superligës, Kastrioti mund Skënderbeun

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 20:04
Foto ilustrim

Humbja e Lacit, përveçse është një zhgënjim pasi munden nga debutuesit e Abissnet Superiores si Egnatia, është edhe supriza e kësaj jave që sjell largimin e trajnerit të parë për këtë sezon 2021/2022.

Egnatia e Gugash Maganit bën një paraqitje shumë të mirë dhe ja dl mbanë të marrë fitoren e dytë sezonale duke e bërë këtë gjë pikërisht mer një nga skuadrat e vështira të kampionatit shqiptar. Një pjesë e parë pa gola, ndërsa në të dytën, ritmi i vendasve ra ndjeshëm dhe nga kjo përfituan djemtë nga Rrogozhina, që shënuan golin e fitores 15 minuta para fundit, me brazilianin Pedro Augusto.

Kjo humbje e radhës e zbriti Lacin në venidn e fundit në klasifikim pasi ka grumbulluar vetëm 2 pikë nga pesë javë dhe si rrjedhojë trajneri Vukicevic vendos të dorëhiqet.

Në ndeshjen tjetër të së shtunës, Kastrioti ja del të marrë fitoren e parë pas 5 javësh kampionat ndaj Skënderbeut që konsiderohet si skuadra rivale e drejtpërdrejtë për vendet e mbijetesës së kategorisë.

Pas një pjese të parë ku u ndalën nga portieri Rexhepi, krutanët kaluan në avantazh me Bashën në minutën e 65′, ndërsa Rami realizoi vetëm 6 minuta nga përfundimi i takimit. Shkon në vendin e 7 skuadra e Kastriotit në kuotën e 4 pikëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat