​Allegri i frustruar, paralajmëron lojtarët e tij pas humbjes nga Sassuolo

Futboll

​Allegri i frustruar, paralajmëron lojtarët e tij pas humbjes nga Sassuolo

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 21:41
Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri beson se Juventusi ishte shumë skuadër e dobët ndaj Sassuolos dhe ka paralajmëruar lojtarët e tij që të mos pësojnë gola siç bënë kundër Sassuolos.

“Zonja e Vjetër” pësoi humbjen e dytë në shtëpi këtë sezon ndaj Sassuolos.

“Neroverdinjtë” kaluan në epërsi në pjesën e parë me golin e Davide Frattesit dhe morën të tre pikët me golin e vonshëm të Maxime Lopezit.

“Duhet të ishim më të organizuar, sidomos në fund të ndeshjes. Këto janë lojëra që nuk mund t'i humbni nëse shihni se nuk mund t'i fitoni", tha Allegri për “DAZN”.

“Ne duhet të reflektojmë se si i trajtojmë ndeshjet, nuk mund ta pranojmë atë lloj gol në një kundërsulm. Kemi pasur disa raste për të shënuar, por nëse nuk jeni klinik, gjithçka bëhet më e vështirë”.

“Pavarësisht nga kjo, ne ishim shumë të ngathët në fund të ndeshjes dhe kjo nuk mund të ndodhë. Nuk është një problem fizik, ka të bëjë më shumë me mentalitetin,” vazhdoi ai.

“Nuk vuajtëm aq shumë sa sonte as kundër Interit të dielën, ishim më të qetë, sonte ishim shumë të furishëm. Sassuolo ka aftësi të shkëlqyera teknike, ata luajnë mirë në kundërsulm”.

Weston McKennie barazoi rezultatin në pjesën e dytë dhe Allegri mendoi se Juventusi mund ta fitonte ndeshjen në atë pikë.

“Ne kishim momentin në anën tonë. McKennie luajti një lojë të mirë, Bentancur ka të njëjtat karakteristika”, tha ai.

“Nuk është problem i lojtarëve, është problem mentaliteti. Juventusi nuk duhet të pranojë më kurrë gola si sot, nuk duhet të ndodhë më”, theksoi në fund Allegri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat