Shqiptari shënon përsëri, por nuk mjafton përballë Lukas Podolskit

Futboll

Shqiptari shënon përsëri, por nuk mjafton përballë Lukas Podolskit

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 19:40
Shqiptari shënon përsëri, por nuk mjafton përballë Lukas Podolskit

Ernest Muçi vazhdon të tregojë se tashmë e meriton plotësisht të jetë titullar në çdo ndeshje te Legia Varshavë. Loja e mirë e sulmuesit të talentuar, po ndiqet edhe nga gola që ai po shënon më me rregullsi në edicionin e tij të dytë në futbollin polak.

Sot, Legia luante një sfidë të vështirë në transfertë ndaj Gornik Zaberze dhe e pa veten në fund të pjesës së parë në disavantazh të dy golave, një prej të cilëve i shënuar nga Lukas Podolski i cili është kthyer që të mbyllë karrierën në vendin e origjinës.

Por Legia ia doli të kthente sfidën, duke shkurtuar fillimisht shifrat me Vieteska, e më pas në minutën e 54-t, duke barazuar gjithçka me Ernest Muçin.

Ky i fundit u tregua i aftë që në zonë të gjuante me forcë, duke bërë që portierit t’i shpëtonte topi nga duart e të përfundonte në rrjetë, për të ringjallur shanset e skuadrës së tij.

Ky është goli i 3 në këtë kampionat për Muçin, në 11 ndeshje të luajtura. Ndërkohë, ai ka shënuar 1 gol e dhënë 1 asist në ndeshjet në Europë në këtë sezon për skuadrën polake.

Për fat të keq, goli i sotëm nuk mjaftoi për t’i dhënë pikë Legias, pasi Zabrze shënoi në minutën e 96 të sfidës golin e fitores 3:2.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat