Ismet Munishi me Gjilanin në festë, gjunjëzojnë rivalin më të madh   

Futboll

Ismet Munishi me Gjilanin në festë, gjunjëzojnë rivalin më të madh   

Nga: Kemajl Goca Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 14:58
Albert Dabiçaj

Kryetrajneri Ismet Munishi me Gjilanin, janë në festë të madhe, për faktin se gjunjëzojnë rivalin më të madh në elitën e futbollit të Kosovës. 

Gjilani ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Dritës, në derbin me të madh në Kosovë.

Në minutën e 48-të, Albert Dabiçaj, shënoi për fitoren e madhe të Gjilanit.

Në minutën e 79-të, Marko Simonovski i Dritës, nga afërsia nuk shënoi në portën e boshatisur të Gjilanit.

Gjilani është lider i tabelës, me gjithsej 28 pikë apo ka një pikë më shumë se Ballkani në vend të dytë dhe tre se Drita që renditet në të tretin.

Tifozët “Skifterat” janë në festë të madhe dhe në anën tjetër, dëshpërim të “Intelektualët e Dritës” dhe kryetrajneri Ardian Nuhiu.

Munishi me Gjilanin me të suksesshëm në derbin e madh, të rivalëve të një qytetit, që luajnë në njëjtin stadium. Gjilani në festën kuq e bardhë.

BKT Superliga

Drenica - Llapi 3:5
Ballkani - Malisheva 2:0
Prishtina - Feronikeli 2:0
Gjilani - Drita 1:0
Dukagjini - Ulpiana 1:1

Tabela
1. Gjilani    15    7    7    1    19:12    28
2. Ballkani    15    7    6    2    20:13    27
3. Drita    15    7    4    4    14:10    25
4. Llapi    15    7    3    5    25:19    24
5. Prishtina    15    5    6    4    17:13    21
6. Drenica    15    6    2    7    20:19    20
7.  Ulpiana    15    4    5    6    16:24    17    
8. Dukagjini    15    3    7    5    11:13
9. Malisheva    15    4    3    8    12:15 15
10. Feronikeli    15    3    1    11    5:21    10
Në javën e ardhshme do të takohen: Drita - Dukagjini, Ulpiana - Prishtina, Feronikeli - Ballkani, Malisheva - Drenica dhe Llapi - Gjilani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat