Anëtari i familjes mbretërore zyrtarizon Zidanen te PSG-ja

Futboll

Anëtari i familjes mbretërore zyrtarizon Zidanen te PSG-ja

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 17:38
Anëtari i familjes mbretërore zyrtarizon Zidanen te PSG-ja

Emri i Zinedine Zidane është përfolur shumë për stolin e PSG-së, me Mauricio Poçetinon që do të marrë drejtimin e Mançester Junajtid sipas gjasave.

Lajmi u hodh poshtë nga drejtori sportiv Leonardo i cili u shpreh se kishte respekt për Zidanen, por nuk ka pasur asnjë kontakt mes francezi dhe klubit parisien. Por për të hedhur gjithçka poshtë, ka menduar pjesëtari i familjes mbretërore që ka në pronësi PSG-në.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Khalifah Bin Hamad Al-Thani ka zyrtarizuar marrëveshjen me ish-teknikun e Realit duke shkuar “Mirë se vjen Zizu”.

Postimi ka marrë dhenë, pasi më parë Al-Thani zyrtarizoi dhe marrëveshjen e PSG-së me Mesin në verë e cila u konfirmua vetëm pak orë më pas nga vetë klubi.

Al-Thani shihet si një burim i besueshëm nga tifozët dhe statusi i tij ka shkaktuar trazira në rrejtet sociale ku tifozët e PSG janë entuziazmuar së tepërmi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat