Goli i shqiptarit të Kosovës për ekipin zviceran, nominohet për më të bukurin e javës në Conference League

Futboll

Goli i shqiptarit të Kosovës për ekipin zviceran, nominohet për më të bukurin e javës në Conference League

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 17:53
Goli i shqiptarit të Kosovës për ekipin zviceran, nominohet për më të bukurin e javës në Conference League

Edon Zhegrova ka vazhduar me ndeshje të mira në fanellën e Baselit në Conference League.

Sulmuesi anësor shënoi një super gol në ndeshjen ndaj Kairat Almaty, ku skuadra e fitoi me rikthim 3:2.

Goli i tij erdhi me një goditje të bukur nga distanca, duke bërë që të futet në mesin e katër golave më të mirë të javës në Conference League.

Fansat mund të zgjedhin se cili ishte goli më i mirë, ku së bashku me Zhegrovën në garë janë edhe Gomez i Omonia, Horvat i Mura dhe Christodoulopoulos i Anorthosis.

Zhegrova ka shënuar dy gola në Conference League në këtë sezon, ndërsa Baseli e ka siguruar kalimin e grupit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat