Reprezentuesi i Kosovës, sërish shkëlqen në elitën e futbollit zviceran

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës, sërish shkëlqen në elitën e futbollit zviceran

Nga: Kemajl Goca Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 19:02
Reprezentuesi i Kosovës, sërish shkëlqen në elitën e futbollit zviceran

Edon Zhegrova është në formën më të mirë, pas golit spektakolar me Baselin në Conference League, sonte asistoi në dy gola për Baselin. 

Baseli e mposhti me rezultat 3:1 Luzernin vendas.

Zhegrova asistoi në minutën e 3-të kur shënoi Arthur dhe në atë të 49-tën, në të cilën realizoi Petretta (49').  Palacios shënoi golin e tretë në minutën e 58-të. 

Çumiç shënoi në minutën e 90+1. 

Pajtim Kasami u aktivizua nga minuta e 59-të për Baselin. 

Zhegrova u zëvendësua në minutën e 59-të e Taulant Xhaka në atë të 77-tën. 

David Domgjoni luajti i plotë për Luzernin por u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 47-të. 

Baseli është në vend të dytë me 29 pikë, me një ndeshje me pak e dy pikë me pak se lideri Zurich dhe Luzern në fund me 10 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat