Topi i Artë, Jorginho i treti dhe Benzema i katërti

Futboll

Topi i Artë, Jorginho i treti dhe Benzema i katërti

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 21:54
Jorginho

Jorginho ka dalë lojtari i tretë më i mirë në botë për vitin 2021, sipas France Football.

Jorginho arriti që sivjet t’i fitojë dy trofetë më të çmueshëm në Evropë, atë të Ligës së Kampionëve me Chelsea-n, si dhe atë të kampionatit evropian me Italinë.

I dyti doli sulmuesi i Real Madridit Karim Benzema i cili shkëlqeu për Mbretërit, por edhe për Francën në rikthimin e tij të bujshëm.

Ndërsa, i katërti doli bashkëlojtari i Jorginho-s te Chelsea, dhe i Benzema-së te Franca, N’Golo Kante.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat