Salah: Është një çmenduri, fantastike të fitoj një çmim kaq special

Futboll

Salah: Është një çmenduri, fantastike të fitoj një çmim kaq special

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:06
Salah: Është një çmenduri, fantastike të fitoj një çmim kaq special

Mohamed Salah, sulmuesi Liverpool, ka folur për Sky Sport në lidhje me fitoren e Golden Foot në Montekarlo.

Egjiptiani ka mundur Leo Messi-n dhe Robert Lewandowski-n.

“Është një çmenduri, fantastike të fitoj një çmim kaq special sepse shumë legjenda e futbollit e kanë fituar. Mendoj se transferimi në Serinë A më ka ndihmuar shumë”, ka thënë Salah.

“Eksperienca në Itali më ka ndihmuar të arrij këtu ku jam tani. Kërkoj gjithmonë ta gjej motivimin brenda vetes, por thyerja e rekordit të Drogba ka qenë një stimul sepse ai është një legjendë.

“Champions apo Premier League? Do të më pëlqente t’i fitoja të dyja, nuk do të dija kë të zgjidhja. Shpresoj t’i fitoj të dyja këtë vit. Fiorentina dhe Roma? Kam jetuar momente të mëdha aty, tifozët kanë qenë të mrekullueshëm”.

Numri 11 i Liverpool-it është bërë lojtari i parë arab që e fiton këtë çmim dhe lojtari i tretë afrikan pas Samuel Eto’o dhe Didier Drogba.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat