Kasimpasa barazon me Besiktasin, Florent Hadërgjonaj merr notën më të lartë

Futboll

Kasimpasa barazon me Besiktasin, Florent Hadërgjonaj merr notën më të lartë

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 00:06
Florent Hadërgjonaj

Kasimpasa e ka ndalur me barazim 1:1 Besiktasin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron 15-të në Superligën e Turqisë. 

Futbollisti shqiptar, Florent Hadërgjonaj luajti tërë ndeshjen, duke bërë një performancë të shkëlqyer.

E kjo paraqitje i është shpërblyer yllit shqiptar, i cili u vlerësua me notën 7.8, më të lartën në këtë ndeshje.

Image
Statistika

Besiktas nuk po kalon një edicion të lehtë, ku pas 15 xhirove të para ka vetëm 21 pikë dhe pozicionohet në vendin e nëntë në tabelë.

Ndërkohë, Kasimpasa pozicionohet në vendin e 19-të, me vetëm 11 pikë të tubuara në 15 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat