Lojtari shqiptar i mbuluar nga balta, kështu ishte dikur edhe në Kosovë  

Futboll

Lojtari shqiptar i mbuluar nga balta, kështu ishte dikur edhe në Kosovë  

Nga: Kemajl Goca Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:19
Lojtari shqiptar i mbuluar nga balta, kështu ishte dikur edhe në Kosovë  

Një panoramë e keqe! Futbollisti shqiptar i mbuluar nga balta.

Është lojtari i talentuar i klubit të futbollit Besa nga Dobërdoli i Maqedonisë së Veriut. 

Ai, dje në ndeshjen në Dobërdol kundër Vardarit të Shkupit, luftoi si luan në fushë por i mbuluar nga balta.

Merret vesh se është lojtari Xhemo Esati, një kapiten shembull, se si luftohet edhe në fushën me baltë. 

Derisa lojtarët e moshës së tij luajnë në fusha moderne, Xhemo Esati me shokë lufton nëpër baltë. 
Treguesi më i miri është fanella e tij e mbuluar nga balta. 

Drejtuesit e këtij klubit duhet të investojnë në fushën e futbollit, të paktën të shmanget kjo baltë.

Besa garon në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut, grupi i Perëndimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat