Mërgim Vojvoda me Torinon e gjunjëzuan Veronën

Futboll

Mërgim Vojvoda me Torinon e gjunjëzuan Veronën

Nga: K.G. Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 19:57
Mërgim Vojvoda me Torinon e gjunjëzuan Veronën

Torino ka arritur tre pikë të mëdha, pikë të qetësisë për në vazhdim të kampionatit. 

Futbollisti nga Kosova, Mërgim Vojvoda, me Torinon ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Veronës, në takimin e javës së 18-të të Serie A. 

Vojvoda u paraqit standard duke dhënë atomin e fundit për këtë fitore të madhe.

Pobega shënoi në minutën e 26-të pas asistimit të Sanabrias.

Duhet theksuar se Verona luajti plot 65 minuta me një lojtar me pak, pasi që Magnani u përjashtua me karton të kuq në minutën e 25-të.

Torino renditet në vend të dhjetë me 25 pikë e ka dy më shumë se Verona që renditet e 13-ta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat