Gjashtë gola në Romë, një penallti e humbur e një gol i anuluar! Shqiptari shënon në sfidën e çmendur 

Futboll

Gjashtë gola në Romë, një penallti e humbur e një gol i anuluar! Shqiptari shënon në sfidën e çmendur 

Nga: Kemajl Goca Më: 6 janar 2022 Në ora: 16:31
Bajrami shënon nga penalltia

Ndeshje e paqartë deri në minutën e fundit, mes Lazios e Empolit, gjashtë gola të shënuar, një penallti e humbur e një gol i anuluar në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Empoli barazon me rezultat 3:3 në duel me Lazion.

Në minutën e 5-të, portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Thomas Strakosha shkakton penallti! 

Futbollisti Nedim Bajrami u tregua i saktë nga penalltia, ai gjuan në të djathtën e Strakosha shkon në të majtë, 0:1 për Empolin.

Ndeshje e luftuar deri në pikën e fundit. 

Strakosha e Elseid Hysaj u paraqitën standardë për Lazion dhe Ardian Ismajli e Nedim Bajrami për Empolin.
Bajrami u zëvendësua në minutën e 63-të.  

Për Empolin shënuan Bajrami (6'), Zurkowski (8'), Di Francesco (76') dhe për Lazion Immobile (14'), Milinkoviq-Saviq (66' e 90+3’).

Në minutën e 78-të, Lazios i anulohet goli pas shikimit të VAR-it, Patric e ka prekur topin me dorë.

Në minutën e 86-të, Immobile i Lazios dështon nga penalltia.

Hysaj u zëvendësua në minutën e 90+2.

Pas javës së 20-të në Serie A, Lazio renditet në vend të nëntë me 32 pikë e Empoli në të nëntin me 28 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat