Kastrioti - Teuta, publikohen fomacionet zyrtare

Futboll

Kastrioti - Teuta, publikohen fomacionet zyrtare

Më: 16 janar 2022 Në ora: 13:19
Kastrioti - Teuta, publikohen fomacionet zyrtare

Kastrioti në debutimin e trajnerit të ri Emiliano Çela ngjason me një skuadër të tjetërsuar pasi ish-mbrojtësi ka hedhur në fushë disa nga prurjet e reja por edhe Edon Hasanin që është rikuperuar nga dëmtimi. Adolf Selmani i ardhur nga Teuta në merkaton e dimrit është gjithashtu titullar dhe do të sfidojë ish-skuadrën e tij ashtu si edhe sulmuesi brazilian Kaina që ka ardhur nga Vllaznia.

Edi Martini ndërkohë mbetet në kërkim të pikëve të para në stolin e Teutës pas rikthimit dhe për ta bërë këtë i ka besuar një fanellë titullari në sulm të sapoardhurit në ekip Rubin Hebaj.

Formacionet:

Kastrioti(4-1-4-1): Sali, Neziri, A. Selmani, Hussein, Rami, Karakaçi, Greca, Hasani, Okebugwu, Kodra, Kaina.

Trajner: Emiljano Çela

Teuta(4-4-2): Qirko, Todorovski, Ivanovic, Aleksi, Kotobelli, E.Vila, Acquah, Daja, L.Vila, Plaku, Hebaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat