UEFA del me paralajmërim për finalen e Conference League në Shqipëri dhe për ndërhyrjet politike

Futboll

UEFA del me paralajmërim për finalen e Conference League në Shqipëri dhe për ndërhyrjet politike

Më: 17 janar 2022 Në ora: 12:37
UEFA del me paralajmërim për finalen e Conference League në Shqipëri dhe për ndërhyrjet politike

Tirana-Vllaznia është shoqëruar me incidente nga tifozët. Shkallët e stadiumit janë thyer, ndërsa një prej tifozëve bardheblu do të hapte fikset e zjarrit mbi tifozët shkodranë.

Në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”, Ardi Behari dhe Nevil Dede kanë ngritur një pikëpyetje mbi një prapaskenë që fshihet pas.

Kujt i intereson që finalja e Conference Leageu të mos zhvillohet në “Air Albania”, pasi u njoftua se vëzhguesit e UEFA-s do të ndiqnin këtë përballje për të parë sigurinë?

Moderatori i emisionit, Carcani, është shprehur se nga burime të sigurta UEFA do të dali me një paralajmërim mbi përsëritjen e një tjetër rasti të tillë, ku Shqipërisë do t’i rrezikohej shumë finalja, ndërsa nga ana tjetër do të ketë edhe një paralajmërim për ndërhyrjet politike që ka në këto kohë futbolli, të intensifikuar në periudhën e zgjedhjeve për president të FSHF.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat