Kameruni baras me Kepin e Gjelbër, Burkina Faso dhe Etiopia ndajnë pikët

Futboll

Kameruni baras me Kepin e Gjelbër, Burkina Faso dhe Etiopia ndajnë pikët

Më: 17 janar 2022 Në ora: 18:59
Foto ilustrim

Është luajtur edhe ndeshja e tretë në Grupin A të Kupës së Afrikës.

Kameruni e ka mbyllur grupin A në pozitën e parë, me 7 pikë të grumbulluara në tri ndeshje.

Organizatorët e Kupës së Afrikës këtë edicion, kanë luajtur baras 1:1 me Kepin e Gjelbër.

Edhe ndeshja mes Burkina Faso dhe Etiopisë përfundoi me rezultatin e njëjtë, 1:1.

Burkina numëron 4 pikë në pozitën e dytë, aq sa ka edhe Kepi i Gjelbër, që për shkak të gol diferencës renditet në vendin e tretë.

Kështu, Kameruni dhe Burkina Faso luajnë në fazën me nokautit direkt. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat