Markoski nga FC Shkupi te Shkëndija në Tetovë?!

Futboll

Markoski nga FC Shkupi te Shkëndija në Tetovë?!

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:16
Markoski nga FC Shkupi te Shkëndija në Tetovë?!

Kire Markoski, do të jetë përforcimi i radhës për Shkëndijën.

Futbollisti i FC Shkupit do të kalojë në radhët e skuadrës nga Tetova dhe do të forcojë sulmin e kampionit aktual. Skuadra tetovare, nuk arriti që të angazhojë Odise Roshin, andaj ka zgjedhur të firmos me tani ish futbollistin e FC Shkupit.

Kire Markoski, sonte ose nesër do të bashkohet me Shkëndijën në përgatitjet në Antali dhe të firmos kontratën e re me skuadrën tetovare.

Më parë, Markoski ishte pjesë e Rabotniçkit, Akademia Pandev, Spartak Trnavës, Karvinës dhe Ael Limasollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat