Feronikeli në krizë! Kajtazi: Shpëtimi nuk është mision i pamundshëm

Futboll

Feronikeli në krizë! Kajtazi: Shpëtimi nuk është mision i pamundshëm

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:46
Besim Kajtazi

Feronikeli nga Drenasi po përjeton ditët më të vështira në 22 vitet e pasluftës. 
‘Nikli’ është zhytur në krizë të thellë.
Gazetari sportiv, Besim Kajtazi, mendon se skuadra duhet të gjej forcë. 

“Shpëtimi nuk është mision i pamundshëm!

Tre herë kampioni i Kosovës , fituesi i trefishtë e Kupës së Republikës dhe i një superkupe, Ferronikeli nga Drenasi në edicionin e fundit të garave në BKT Superligën e Kosovës është katandisur  si është më së keqi, duke u renditur në pozitën e fundit të renditjen tabelore.

Kriza financiare që e ka kapluar skuadrën drenicase, pas dorëheqjes së kryetarit Naser Rama,  e la edhe pa a shumë futbollistë cilësorë, që ndërruan mjedisin..

Nëse është i vërtetë lajmi se skuadra vazhdimin e stinorit pranveror do ta bëjë më futbollistë juniorë, ky është  një hap i gabuar, ose thënë më troç dorëzim para gjendjes ekzistuese.

Skuadra duhet të gjej forcë që ta tejkalojë këtë krizë dhe  shpëtimi i skuadrës nga shpërbërja dhe rënia nuk është mision i pamundshëm...

Nuk është mirë që një skuadër me një histori të shkurtër dhe ta pasur t’i lihet stihisë...

Prandaj, tash si kurrë më parë kërkohet një mobilizim i përgjithshëm i strukturave  të skuadrës kampione,  që të nisin urgjentisht rimëkëmbjen  dhe të rikthehen aty ku e kanë vendin,  në majat e elitës së futbollit të Kosovës, natyrisht sivjet  me synimin e qartë për  të shpëtuar nga rënia...”, ka shkruar Kajtazi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat