“ProPrishtina” arrin marrëveshje ish-agjentin e Del Pieros dhe Gatussos

Futboll

“ProPrishtina” arrin marrëveshje ish-agjentin e Del Pieros dhe Gatussos

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:03
“ProPrishtina” arrin marrëveshje ish-agjentin e Del Pieros dhe Gatussos

Shkolla e futbollit “ProPrishtina” ka arritur marrëveshje me agjentin italian të njohur, Andrea Damico. “ProPrishtina” dhe Andrea Damico tashmë kanë zyrtarizuar bashkëpunimin e tyre dhe më 20 shkurt të këtij viti talentet e futbollit mund të dëshmojnë vetën.

“ProPrishtina” me bazë në qytetin e Fushë Kosovës nëpërmjet faqes së tyre zyrtare në rrjetin social Facebook e kanë bërë të ditur ardhjen dhe marrëveshjen me agjentin Damico.

Damico do të bëjë përzgjedhjen e talentëve dhe më pas do t’i prezantojë në Itali në një turne që do të mbahet atje.

Në atë turne që do të zhvillohet do të marrin pjesë edhe shkollat e futbollit të skaudrave të mëdha italiane, si A.C Milan, Inter, AS Roma.

“ProPrishtina arrin marrëveshje me agjentin e futbollit Andrea Damico që të i prezantoj talentEt e rinj të ProPrishtinës në shtetin Italian, si dhe ProPrishtina do të jetë pjesëmarrës në turneun ndërkombëtar i cili organizohet në Itali ku do jenë pjesëmarrës 84 skuadra ndër to janë: Milano, Inter, Roma dhe shumë skuadra te mëdha ndërkombëtare”, thuhet në njoftimin e tyre.

Agjenti italian Damico gjatë karrierës së tij ka përfaqësuar ndër futbollistë më më emër të futbollit italian, siç janë: Alessandro Del Piero, Genaro Gatusso, Francesco Toldo, Sebastion Giovinco, e shumë të tjerë.

Pra do të jetë një mundësi e artë për futbollistët e rinj nga gjithë Kosova për ta dëshmuar vetën para një agjenti dhe skauti me shumë përvojë.

Tashmë regjistrimin i talenteve të rinj ka filluar nga mosha shtatë vjeçare deri në atë 15.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat