​Bregu i Fildishtë nuk di për humbje në Kupën e Afrikës

Futboll

​Bregu i Fildishtë nuk di për humbje në Kupën e Afrikës

Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:34
Bregu i Fildishtë

Bregu i Fildishtë po vazhdon me paraqitje fantastike në Kupën e Afrikës duke mos pësuar edhe më tutje humbje në fazën e grupeve.

Të enjten ata kanë triumfuar ndaj Algjerisë me rezultat 3-1 duke shkuar kështu në kuotën e shtatë pikëve me dy fitore dhe një barazim deri më tani.

Sangare, Frank Kessi dhe Nicolas Pepe realizuan në këtë takim, ndërsa golin e vetëm për Algjerinë e shënoi Bandebka në minutën e 73’.

Bregu i Fildishtë është lider i grupit E me shtatë pikë, kurse Algjeria mbetet në vendin e fundit me vetëm një pikë.

Në po të njëjtin grup sot Ekuatori e ka mposhtur Sierra Leonen me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga Ganet në minutën e 38’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat