Notat e lojtarëve: Milan 0-0 Juventus, vlerësohen Szczesny dhe Romagnoli

Futboll

Notat e lojtarëve: Milan 0-0 Juventus, vlerësohen Szczesny dhe Romagnoli

Më: 23 janar 2022 Në ora: 22:54
Wojciech Szczesny

Nuk ka pasur fitues në derbin e javës së 23-të në Serie A ndërmjet Milanit dhe Juventusit që u zhvillua në San Siro.

Ashtu sikurse rezultati edhe notat mesatare të skuadrave janë të përafërta me një epërsi të lehtë të Rossonerëve.

Vlerësimi më i lartë ka shkuar për portierin e bardheiznjve, Wojciech Szczesny, i cili bëri disa pritje vendimtare. Ndërsa notë të njëjtë ka marrë edhe mesfushori Rodrigo Bentacur.

Ndërsa te kuqezinjtë është vlerësuar faza mbrojtëse që penguan depërtimin e lojtarëve kundërshtarë, me Alessio Romagnolin që ka marrë notën më të lartë.

Sofa Score ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Milan 0-0 Juventus.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat