Nis kampionati i shkollave 9-vjeçare për femra

Futboll

Nis kampionati i shkollave 9-vjeçare për femra

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:09
Nis kampionati i shkollave 9-vjeçare për femra

Pas Durrësit e Elbasanit , kampionati i shkollave 9-vjeçare ka ngritur siparin edhe në qytetin e Fierit. Ky kampionat, i organizuar nga Zyra Rajonale e FSHF-së në Fier ka nisur prej dy javësh në këtë qytet. 10 shkolla janë regjistruar të luajnë futboll në këtë sezon, me vajzat fierake të cilat janë shumë të angazhuara me këtë sport.

10 shkollat pjesëmarrëse në këtë aktivitet janë pajisur me bazë materiale nga Federata Shqiptare e Futbollit, si uniforma dhe topa futbolli, duke ndihmuar dhe asistuar kështu të gjitha futbollistet e vogla dhe stafet.

Futbolli i femrave është një nga prioritetet kryesore të Federatës Shqiptare të Futbollit, që po mbështet financiarisht dhe materialisht të gjitha ekipet e femrave, ashtu sikurse edhe kampionatet e futbollit të femrave në shkollat 9-vjeçare në Shqipëri.

Këto janë rezultatet e ndeshjeve për dy javët e para të zhvilluara:

Java e parë

Naim Frashëri 1 -0 Naun Stroni

Kristaq Shtembari 1 – 0 Halit Gremi

Jani Bakalli 3 – 1 Dino Ismaili

Pinellopi Pirro 1 – 2 Mark Dashi

Java e dytë

Koli Allkanjari 1 – 1 Naim Frashëri

Dino Ismaili 1 – 2 Liri Gero

Halit Gremi 0 – 2 Jani Bakalli

Naun Stroni 0 – 1 Kristaq Shtembari

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat