Voca nënshkruan edhe zyrtarisht me klubin italian

Futboll

Voca nënshkruan edhe zyrtarisht me klubin italian

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:21
Voca nënshkruan edhe zyrtarisht me klubin italian

Mesfushori Idriz Voca ka nënshkruar kontratë me Cosenzan në Serie B. Ka qenë menaxheri i lojtarit, Gëzim Ibrahimi, ai që ka postuar një foto të Vocës në rrjetet sociale me fanellën e klubit italian.

Mësohet se Voca ka nënshkruar për dy vite e gjysmë me klubin italian, transmeton ‘Telegraph’.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, kishte mbetur pa klub në gjashtë muajt e fundit, pasi ndërpreu kontratën me Ankaragucu.

Karrierën si lojtar Voca e ka filluar te Luzern, ndërsa së fundmi stërviti për disa ditë më këtë klub.

Cosenza lufton për mbijetesë në Serie B, pasi aktualisht gjendet në vendin e 17 me 16 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat