Yann Sommer, u votua si lojtari më i mirë

Futboll

Yann Sommer, u votua si lojtari më i mirë

Nga: K.G. Më: 27 janar 2022 Në ora: 19:44
Yann Sommer, u votua si lojtari më i mirë

Ceremonia e ndarjes së çmimeve u zhvillua të enjten si pjesë e një ngjarje online në Zvicër.

Portieri i Kombëtares së Zvicrës dhe skuadrës gjermane Mönchengladbach, Yann Sommer, u votua si lojtari më i mirë i kombëtar zviceran.

Lojtarja më e mirë e Superligës për femra: Sandy Maendly (Servette Chenoîs).

Lojtari më i mirë o Challenge League: Roman Buess (Winterthur)..

Lojtari më i ri i vitit: Noah Okafor (Salzburg)..

Lojtari më i mirë i Superligës: Arthur Cabral (Ish lojtar i Baselit, tani Fiorentinë).

Lojtari më i mirë kombëtar: Lia Wälti (Arsenal).

Lojtari më i mirë kombëtar: Yann Sommer (Gladbach).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat