Sulmuesi argjentinas i këndon komandantit legjendar Adem Jashari

Futboll

Sulmuesi argjentinas i këndon komandantit legjendar Adem Jashari

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:51
Sulmuesi argjentinas i këndon komandantit legjendar Adem Jashari

Gjilani prej ditësh ndodhet në qytetin bregdetar të Turqisë – Antalia, me ç’rast po zhvillon fazën e dytë përgatitore para fillimit të stinorit pranveror.

Atmosfera brenda kampit gjilanas është fantastike, derisa edhe futbollistët po e shijojnë në maksimum fazën.

Ylli argjentinas i kësaj skuadre, Agustin Torassa ka dhuruar spektakël për disa çaste, derisa ka kënduar këngën e Shkurte Fejzës, kushtuar komandantit legjendar Adem Jashari.

Torasës i është bashkuar edhe ylli tjetër nga Amerika Latine, Elton Cale i Braziliti, derisa pjesa tjetër e stafit kanë duartrokitur.

Kujtojmë që kampionët e dimrit kanë zhvilluar tri ndeshje miqësore deri më tani në tokën turke, derisa kanë për të zhvilluar edhe miqësoren e ‘luksit’ me gjigantin turk Gaziantep.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat