Nuk ka të ardhme në kryeqytetin francez

Futboll

Nuk ka të ardhme në kryeqytetin francez

Më: 10 mars 2022 Në ora: 13:20
Nuk ka të ardhme në kryeqytetin francez

Humbja 3:1 në ndeshjen e kthimit ndaj Realit të Madridit në Champions, me pasojë eliminim nga kompeticioni, ka ngritur shumë dyshime në klubin e Paris Saint-Germain, sidomos mbi aftësinë drejtuese të Maurizio Poshettinos.

Trajneri argjentinas është kritikuar në shumë raste gjatë qëndrimit të tij në Paris.

Vitin e kaluar parizienët humbën të dyja ndeshjet kundër Manchester City-t në gjysmëfinale të Championsit dhe nuk ishin në gjendje të fitonin as kampionatin francez. Këtë vit, u eliminuan nga Nica në Kupën e Francës, kanë fituar vetëm shtatë ndeshje jashtë shtëpisë këtë sezon dhe në “Berbaneu” shënuan një nga absurditetet më të mëdha në historinë moderne të kompeticionit më të lartë kontinental, duke u mposhtur në 30 minutat e fundit, kur e e kishin në “xhep” kualifikimin.

Kupa është mbushur dhe është derdhur dhe presidenti Al-Khalaïfi është lodhur së dhëni besim Pochettinos. Qëndrimi i argjentinasit në krye të stolit të PSG-së nuk do të kishte më kuptim.

Nga Anglia, më konkretisht gazeta “Telegraf”, thekson se 50-vjeçari e ka të qartë se nuk ka të ardhme në kryeqytetin francez dhe po shikon pankinën e Manchester United si stacionin e radhës së karrierës së tij.

Ai e njeh shumë mirë Premier League-n, ku mori kuota në krye të Tottenhamit, kështu që pritet të jetë i zgjedhuri i “Djajve të Kuq” për të marrë detyrën që po e kryen aktualisht Ralf Rangnick, që me përfundimin e sezonit do të jetë konsulent për merkaton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat