Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve/Villarreali mysafirë në "Anfieldin" e zjarrtë

Futboll

Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve/Villarreali mysafirë në "Anfieldin" e zjarrtë

Më: 27 prill 2022 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Mbrëmë filloi faza e takimeve të para gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Manchester City e mposhti 3:2 Real Madridiin dhe dhuruan spektakël në "Etihad".

Ndërkaq faza e gjysmëfinales së kësaj gare vazhdon edhe sot, ku me fillim nga ora 21:00 "Anfield Road" është nikoqir i përballjes mes Liverpoolit e Villarrealit.

Favorite në këtë ndeshje është skuadra e Jurgen Klopp, gjë të cilën e ka pranuar edhe trajneri kundërshtarë Unai Emery në intervistën e djeshme për media.

Në anën tjetër, "Nëndetësja e Verdhë" nuk duhet nënvlerësuar, ku në rrugëtimin deri në gjysmëfinale ka eliminuar gjigantët evropianë si Juventusin e Bayern Munichun.

Liga e Kampionëve/Faza e gjysmëfinales - Ndeshja e parë

21:00 Liverpool - Villarreal (Stadiumi Anfield Road)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat