Vllaznia siguron titullin e radhës, kryendeshja e javës së fundit, Apolonia – Tirana

Futboll

Vllaznia siguron titullin e radhës, kryendeshja e javës së fundit, Apolonia – Tirana

Më: 13 maj 2022 Në ora: 11:54
Vllaznia siguron titullin e radhës, kryendeshja e javës së fundit, Apolonia – Tirana

Kampionati i femrave do të zhvillojë këtë javë ndeshjet e fundit të sezonit futbollistik 2021-2022, që ka qenë pa dyshim mjaft emocionues dhe ka dhuruar garë të fortë.

Vllaznia e femrave ka siguruar titullin e 9-të radhazi kampion, pasi mundi ditën e djeshme Kinostudion me rezultatin 9-0. Kjo ishte një sfidë e prapambetur nga kampionati dhe me këtë tre pikësh të fituar ditën e djeshme, shkodranet u shpallën kampione të Shqipërisë edhe për këtë edicion.

Ndërkaq, kupa do t’i dorëzohet Vllaznisë ditën e mërkurë, kur kampionet e vendit do të luajnë edhe sfidën e fundit të këtij sezoni në shtëpi ndaj Skënderbeut.

Sakaq, sfida më e fortë e kësaj jave do të luhet mes Apolonisë dhe Tiranës, dy skuadra që i kanë dhënë mjaft grintë kampionatit këtë edicion. Fieraket e kanë siguruar tashmë vendin e dytë në kampionat, teksa kanë edhe një ndeshje më pak (ndaj Murlanit) ndërsa vajzat bardheblu renditen në vendin e tretë për të dytin sezon radhazi. Sfida do të zhvillohet ditën e shtunë, në Fier në ora 12:00.

Ndërkaq, në përballjet e tjera të javës, Tirana AS do të presë në shtëpi skuadrën e Murlanit, një ndeshje e lehtë në letër për Murlanin. Teuta do të udhëtojë drejt Tiranës, ku do të përballet me skuadrën e Kinostudios, ndërsa në sfidën tjetër, Atletik Club do të luajë ndaj Partizanit të vendit të tretë.

Ndeshjet e javës së 22-të:

E shtunë, Tirana AS – Murlani, ora 11:00

E shtunë, Apolonia – Tirana, ora 12:00

E diel, Kinostudio – Teuta, ora 12:00

E diel, Atletik Club – Partizani, ora 16:00

E mërkurë, Vllaznia – Skënderbeu, ora 15:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat