Reprezentuesi i Kosovës, gati për finalen e Kupës së Zvicrës, parashikon rezultatin 

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës, gati për finalen e Kupës së Zvicrës, parashikon rezultatin 

Nga: Kemajl Goca Më: 13 maj 2022 Në ora: 23:20
Reprezentuesi i Kosovës, gati për finalen e Kupës së Zvicrës, parashikon rezultatin 

Të dielën, FC St. Gallen synon të fitojë Kupën e Zvicrës.

St. Gallen luan në finale me Luganon, e cila zhvillohet në orën 14.00 në stadiumin " Wankdorf” në Bernë.

Futbollisti u St. Gallenit, Betim Fazliji, reprezentues i Kosovës, shpreson se do të arrijnë qëllimin.

 “E diela është koha e duhur për të përfunduar serinë tonë pa fitore në Wankdorf", tha mes të tjera Fazliji për mediumin zviceran “20 min”.

Fitorja e fundit e St. Gallenit në stadiumin e Bernës daton në vitin 1998. Që atëherë, 34 herë nuk kanë dalë nga fusha si fitues.

Parashikimi i rezultatit nga Fazliiji.

“1:0 për St. Gallenin.

Është më mirë të jemi 0:0 për një kohë të gjatë, pastaj një gol i vonuar për ne, para kohës shtesë.

Ne e duam këtë trofe. Është qëllimi më i madh nga të gjithë”, ka thënë Fazliji.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat