Fëmijët pastrojnë tribunat e stadiumit të skuadrës shqiptare, KF Tërnoci

Futboll

Fëmijët pastrojnë tribunat e stadiumit të skuadrës shqiptare, KF Tërnoci

Më: 15 maj 2022 Në ora: 13:47
Fëmijët pastrojnë tribunat e stadiumit të skuadrës shqiptare, KF Tërnoci

Skuadra shqiptare Tërnoci zhvillon sot ndeshjen e radhës në Ligën Zonale “Jug” të Serbisë, ndaj Toplliçanin.

Gjatë ditës së djeshme është bërë pastrimi i tribunave në stadiumin e KF Tërnocit, ku në ndihmë kanë ardhur disa fëmijë në mënyrë vullnetare.

Fëmijër për rreth pesë orë kanë pastruar duke i ndihmuar punëtorit të stadiumit, dhe duke dhënë një shembull të qartë që stadiumi duhet të mbahet i pastër.

Kujtojmë se KF Tërnoci është skuadra e vetme shqiptare në këtë nivel të garave në futbollin serb.

Postimi i plotë nga KF Tërnoci:

Heronjët e sotit janë këta fëmijë, të cilët në mënyrë vullnetare së bashku me “Urkën”, për rreth pesë orë kanë pastruar të gjithë tribinat e stadiumit tonë, në prag të ndeshjes që do ta zhvillojmë nesër kundër Toplliçanin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat