Ramadani e mbyll sezonin me gol, por skuadra e tij bie nga kategoria

Futboll

Ramadani e mbyll sezonin me gol, por skuadra e tij bie nga kategoria

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:08
Ramadani e mbyll sezonin me gol, por skuadra e tij bie nga kategoria

Elita e futbollit hungarez, ka ulur sot siparin, teksa janë luajtur ndeshjet e javë së fundit të kampionatit. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Behar Ramadani, e ka mbyllur me gol këtë sezon, teksa skuadra e tij MTK Budapest, nuk arriti të mbijetonte duke u renditur në vendin e parafundit.

Pavarësisht triumfit 3-0 ndaj Debreçenit, në javën e fundit, skuadra e ish-futbollistit të Partizanit, nuk arriti të shmangte rënien. Ndërkohë ndryshe nga Ramadani, ishi i Tiranës, Albi Doka ka festuar sot, pasi mposhti me rezultatin 1-2 Pushkash Akademinë, duke shmangur rënien. Doka ishte titullar në duelin e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze.

Për sa i përket Ramadanit, vlen të theksohet se 26-vjeçari u aktivizua 30 ndeshje me fanellën e MTK Budapest, duke shënuar 2 gola.

Një fakt interesant që vlen të theksohet është se skuadra e Kisvard ku aktivizohen Jasir Asani dhe Herdi Prenga, u shpall nënkampione, duke u renditur në vendin e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat