Manchester City në bisedime të avancuara me mesfushorin portugez

Futboll

Manchester City në bisedime të avancuara me mesfushorin portugez

Më: 16 maj 2022 Në ora: 20:01
Matheus Nunes

Manchester City janë gati të bëjnë edhe një goditje tjetër në merkaton e verës.

Lojtari i Sportingut të Lisbonës, Matheus Nunes është në radarin e Manchester City dhe duket se ‘Citizens’ do të bëjnë një lëvizje drejt tij.

Raportime nga Portugalia bëjnë të ditur se liderët e Premier League po prijnë garën për të nënshkruar me lojtarin.

Kartoni i Matheus Nunes pritet t’i kushtojë skuadrës së Pep Guardiola 40 milionë euro.

Nunes pëlqehet shumë nga Guardiola dhe City thuhet se do të transferojnë domosdoshmërish një mesfushor gjatë verës.

23 vjeçari është më afër me Man City, ndonëse interesim për të ka pasur edhe nga skuadra të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat