Drejtori sportiv i Atl Madrid: Nuk kemi fituar trofe

Futboll

Drejtori sportiv i Atl Madrid: Nuk kemi fituar trofe

Më: 17 maj 2022 Në ora: 12:33
Drejtori sportiv i Atl Madrid: Nuk kemi fituar trofe

Andrea Berta, drejtor sportiv i Atletico Madrid që nga korriku 2017, përfitoi nga ceremonia e çmimit ‘Premio Maestrelli’ për të diskutuar përparimin e “Los Rojiblancos” në vitet e fundit.

Berta foli gjithashtu për sezonin nën nivel të Atletico-s pasi fitoi LaLiga sezonin e kaluar dhe shpjegoi se çfarë mban e ardhmja për ekipin.

“Atletico Madrid nuk ishte mësuar të fitonte dhe diçka e rëndësishme u ndërtua me ciklin Diego Simeone”, tha Berta, sipas “Calciomercato”.

“Kur fiton gjëra të rëndësishme, vitin e ardhshëm humbet gjithmonë diçka, ndoshta për sa i përket motivimit. Nuk mund të fitosh gjatë gjithë kohës dhe tani duhet të fillosh përsëri.

“Vitet e nënshkrimeve të mëdha kanë mbaruar. Për ne gjëja e rëndësishme do të jetë të vazhdojmë me këtë skuadër, e cila ka vlerë, me lojtarë që kanë të ardhme të shkëlqyera. Do të duhet të presim që merkato të fillojë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat