Çmenduri, paguajnë afro 3000 mijë euro një biletë në treg të zi

Futboll

Çmenduri, paguajnë afro 3000 mijë euro një biletë në treg të zi

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:49
Çmenduri, paguajnë afro 3000 mijë euro një biletë në treg të zi

Tema e çmimeve në Tiranë ka shkaktuar polemika në mediat fqinje.

Përtej Adriatikut raportojnë për një rritje të jashtëzakonshme të hoteleve, udhëtimeve, por edhe të biletave. Megjithatë ky problem duket se nuk ndodh vetëm në Shqipëri.

Biletat për sfidën mes Sasuolos dhe Milanit kanë avulluar brenda një ore, teksa ka pasur një “sold out” në stadiumin “Mapei”. Barazimi ose fitorja i japin kuqezinjve titullin kampion, prandaj tifozët e Milanit po bëjnë ç’mos për të qenë të pranishëmë në stadium në fundjavë.

Një mundësi e tillë tashmë mund të sigurohet vetëm përmes tregut të zi. Rishitja e biletave ka nisur në Itali, ku çmimet variojnë nga 895 euro në 2984 euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat