Formacionet zyrtare, Fiorentina – Juventus: Vendasit duan garat evropiane

Futboll

Formacionet zyrtare, Fiorentina – Juventus: Vendasit duan garat evropiane

Më: 21 maj 2022 Në ora: 20:33
Fiorentina – Juventus

Fiorentina e pret Juventusin në Artemio Fanki në ndeshjen e vlefshme për javën e fundit në Serie A.

Zonja e Vjetër e ka siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, ndësa Firorentina lufton për një pozitë në Ligën e Konferencës.

Kjo ndeshje njihet për rivalitetin e madh të këtyre dy skuadrave mes vete.

Vendasit do të luajnë me emra si Nico González, Piatek e Saponara.

Në anën tjetër Max Allegri ka vendosur që për këtë përballje të luajë me emra si Dybala e Kean. 

Fiorentina: Terracciano; Venuti, Milenkovic, Igor, Biraghi; Bonaventura, Duncan, Amrabat; Nico González, Piatek, Saponara.

Juventus: Perin; De Ligt, Bonucci, Chiellini; Bernardeschi, Locatelli, Miretti, Rabiot, Alex Sandro; Dybala, Kean. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat